Novosti

27.11.2013.

59. Trofej Beograda

Prijatelji mačevanja, obaveštavamo vas da će po prvi put u srbiji biti preno šeno takmičenje live preko interneta na sledećoj adresi http://www.sportuzivo.tv/mssrbije.php .
23 zemlje, 117 takmičara (72 muškarci, 45 žene).... Uživajte...!!

22.09.2013.

4. Zrenjanin Open 2013

U subotu 21.09.2013 u sportskoj hali Medison i Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu održan je četvrti po redu Zrenjanin Open, Evropski kup u mačevanju za kategoriju kadeta u disciplini mač za devojke. Ovaj kup, inače jedan od samo osam u sezoni, svake godine raste u broju takmičarki i zemalja učesnica. Ove godine na turniru su učestvovale 122 takmičarke iz 19 zemalja Evrope i Sveta koje su vodile čak 477 borbi. Na takmičenju je učestvovalo sedam takmičarki iz Srbije (Ana Sel, Stojanov Mina, Jovana Živanović, Marta Grijak, Jana Grijak, Aleksandra Marjanović, Tea Bulatović) od kojih najbolje se plasirala Jovana Živanović zauzevši 13. mesto.

12.09.2013.

Naši veterani na Ohrid Lake kupu

Od 31.08 i 01.09 naši najstariji takmičari su posetili Ohridsko jezero u Makedoniji i učestvovali na sada već ustaljenom veteranskom turniru. U timu su bili Ilić Slaviša, Desančić Zlatko, Necković Vladan, Bojović Branko. U pojedinačnoj konkurenciji srebro je osvojio Ilić Slaviša, bronzu Necković Vladan, dok su ekipno nači "veterinari" potukli sve ekipe koje su im se našle na putu i uzeli zlatnu medalju. Ovo takmičenje je bilo u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Varni, Bugarska, koje će se održati od 1. do 6. oktobra. Kompletne rezultate možete preuzeti ovde.